O nás

Několik slov úvodem

“Pozorně se dívejte a uvidíte v našich očích, kolik touhy a oddanosti vám chceme dát. Pro vás chceme žít a pro vás dokážeme i zemřít. Máme čisté srdce, plné lásky a odvahy. A za „trochu lásky půjdeme světa kraj. “Jsme skromní a skromná je i věta poslední: děkujeme vám, že jsme hvězdou Stálicí ve vašem domově.”

Představujeme vám chovatelskou stanici Secure Power, která byla založena roku 2006. Psům se věnujeme již od roku 1991, ale vzhledem k tomu, že má první fenka belgického ovčáka tervueren Elisse z Černé Hlásky podlehla i přes veškerou léčbu v roce a půl psince, potřeba chovatelské stanice nebyla. Navíc jsem bydlela v paneláku, kde by byl stejně odchov štěňat problematický, tak její následníci byli již jen mužského pohlaví. Nejdříve to byl belgický ovčák tervueren Grey z Černé Hlásky, za krátkou chvíli následoval Geoffrey Bonte a tito dva „pánové“ se mnou bok po boku prošli mým pubertálním obdobím až po dospělost. V roce 2001 do naší smečky vnesl vzrušení německý špic Chandrik ETC Stříbrný stín alias Šery.

A v roce 2006 v lednu, po odchodu Greye do “psího nebe”, se k nám přibatolilo štěně středoasijského pasteveckého psa Babur Nazar-Bay. A náhoda tomu chtěla, že o 3 měsíce později jsme se přestěhovali do rodinného domku s velkou zahradou a aby Babur nevymýšlel za naší nepřítomnosti vylomeniny a neobtěžoval tím veterána Geoffreye, tak jsme po velkém zvážení usoudili, že mu pořídíme kamarádku. A tak se k nám v dubnu 2006 nastěhovala Pascha Ri-Vě-Gu, která prolomila čtrnáctiletou pauzu, kdy mě ovládali pouze psi! A tím vznikla chovatelská stanice Secure Power. A protože jsme praví blázni, neodolali jsme zajímavému spojení a na začátku dubna 2007 se do naší smečky zapojila i Arvana Asijské srdce. A půl roku po ní našlo u nás domov i štěňátko našeho národního plmene – Pražský krysařík – Nugát Spero Meliora. V listopadu 2007 nás zasáhla nečekaná ztráta naší milované asiatí holčičky Paschy. Bohužel, život je někdy hrozně krutý. A aby asiatí smečka byla zase ve stejném počtu, “nadělili” jsme si pod vánoční stromeček 2007 holčičku Brendu Asijské srdce.

Přesně na Silvestra 2007 se narodila krysaříčí slečinka čokoládové barvy Opálka. Obrovitánská náhoda a hlavně přátelství naší milované přítelkyně Jarmilky Mikulenkové (CHS EDJAMI), která byla tak laskavá a Opí nám prodala, jsme mohli Nugátkovi sdělit, že bude mít kamarádku. A jak dále čas plynul, opět naše stanice zaznamenala nečekanou a zdrcující ránu, kdy nás v srpnu 2008 opustil náš věčně usměvavý špic Šery. Vždy to strašně bolí a pochopí to jen ten, kdo ví, co pro nás tahle čtyřnohá stvoření znamenají.

Další přírůstek do naší smečky přišel na začátku února 2009, kdy se k nám ve vší kráse nastěhovala opět čokoládová krysaříčí dáma Fanynka. Tímto děkujeme Milušce Bőhmové (CHS Proper puppy) za její důvěru a věříme, že nezklameme.

Dovětek: Velké poděkování patří zejména mému manželovi, bez kterého by Secure Power jistě nebyla.Děkuji za lásku, podporu, důvěru a ochotu, kterou nám všem dává. Další poděkování patří mým rodičům, kteří mě umožnili jako dítěti vlastnit čtyřnohé přátele a nadále nám pomáhají,hlavně při hlídání smečky, když musíme někam odcestovat.. A konečně poděkování všem skvělým lidičkám a “bláznům”, kteří berou život s nadhledem a humorem a dokážou si vážit všech svých psích kamarádů.